Шпанија во 2024 година се уште нема „гол – технологија“ – Дали Барселона беше оштетена за гол против Реал (ВИДЕО)

Неверојатен е податокот дека шпанската Ла лига која за себе смета дека е на нивото на Премиер-лигата во 2024 година се уште нема гол технологија која може прецизно да покаже дали топката е влезена во гол или не.

Интересна ситуација се случи на вечерашното „Ел класико“ откако при резултат 1-1 oткако по еден корнер на Каталонците, Лунин повторно лошо интервенираше и топката за малку ќе завршеше во неговиот гол.

Нема ниту една камера која добро покажува дали топката ја помина со целиот свој обем гол-линијата или не.

Andriy Lunin goal line clearance against Barcelona 28′
byu/etclassico insoccer

Се вчитува...