Што правиш Лука? Дончиќ ги излудува Клиперс (ВИДЕО)

Полуфиналистот во серијата помеѓу Клиперс и Далас ќе биде одлучен во „мајстораката“ која во моментот е во етерот, а во неа блеска Лука Дончиќ. Словенецот го предводи својот тим во првата четвртина со 19 поени, а некои од нив се навистина неверојатни, или што би рекле, во негов стил.

Се вчитува...