Синот на новиот тренер на Барселона во шок: Што е бре ова? Татко ми ќе го тренира Меси!?

Кике Сетиен бил вистински изненаден кога добил повик да биде нов тренер на Барселона. Но, далеку поголем шок доживеал неговиот син Ларо Сетиен кој не може да поверува која е нова тренерска задача на неговиот татко.

„Видов на социјалните мрежи дека е меѓу кандидатите за тренер на Барселона. А, потоа ми се јави и ми кажа дека потпишал со Барселона. Да ви кажам искрено се шокирав. Не знам дали е сон, но знам дека тоа отсекогаш му беше најголема желба во животот. Што е бре ова? Татко ми ќе биде тренер на Меси… Дали е ова нормално!?“ – вели Ларо Сетиен.

Ларо признава дека како дете навивал за Реал Мадрид, но со појавата на Лионел Меси се се променило.

„Навивав за Реал како дете, а потоа се појави Меси и се се промени. Сега, пак, мојот татко ќе го тренира најдобриот светски фудбалер. Неверојатно“ – дополнува Ларо Сетиен.

Се вчитува...