Сити го доби дербито со Лестер… (ВИДЕО)

Манчестер сити триумфираше со 0-1 на гостувањето против Лестер во дерби пресметката од 27. коло во Премиерлигата.

Творец на победата на „граѓаните“ беше Габриел Хесус со погодокот во 80. минута од средбата…

Овој триумф за Манчестер сити значеше и издвојување на втората позиција на табелата со седум бода предност во однос на Лестер.

Се вчитува...