Сити губи од Астон Вила, реми на „Енфилд“ на полувремето (ВИДЕО)

Астон Вила во 37. минута постигна гол за водство против Сити, кој има само една опција, победа на овој дуел.
Стрелец на голот беше Мети Кеш.

Ливерпул губеше уште во 3. минута, но Мане ги врати „црвените“, моменталниот резултат на „Енфилд“ е 1-1. Со ваков исход, Сити и понатаму е прв на табелата во Премиер.

 

Се вчитува...