Скопје беше на нозе по големиот успех (ФОТО + ВИДЕО)

Синоќа низ цела Македонија се славеше големиот успех на фудбалската репрезентација на Македонија. ЕКИПА.МК ви го доловува славјето во главниот град на Македонија, кое траеше до доцните вечерни часови.

 

 

 

 

Се вчитува...