Скопје и Брегалница без голови во првото полувреме на Автокоманда (ФОТО)

Скопје и Брегалница играат натпревар без голови во првото полувреме на последнот меч од 8. коло во Првата македонска фудбалска лига.

Имаа двете екипи свои шанси на средбата, но мрежите мируваа по првите 45 минути.

Кировски имаше шанса за Скопје за водство, а во 32. минута одлична шанса имаше и Дарко Додев кај Брегалница, но неговиот шут од 16 метри заврши само сантиметри покрај десниот дирек од голот на немоќниот Ефремов.

ПМФЛ – 8. КОЛО (прво полувреме)

Скопје: СКОПЈЕ – БРЕГАЛНИЦА 0-0

ВЧЕРА
Тетово: ШКЕНДИЈА – ШКУПИ 0-0
Скопје: РАБОТНИЧКИ – ПОБЕДА 1-0
Рушевиќ 30′
Струмица: АК. ПАНДЕВ – МАКЕДОНИЈА ЃП 0-1
Стојкоски 9′
Струга: СТРУГА ТЛ – ТИКВЕШ 2-0
Ибраими 9′, Илиески 88′

СИЛЕКС е слободен

Се вчитува...