Солксјер емотивно се збогуваше со луѓето во Манчестер јунајтед (ФОТО)

Оле Гунар Солкјер веќе не е тренер на Манчестер јунајтед откако утрово доби отказ по катастрофалниот старт на сезоната во Премиер-лигата. Манчестер јунајтед во последните седум меча под водство на Норвежанецот освои само четири бода, а доживеа и неколку катастрофални порази од Ливерпул (0-5) и вчерашниот од Вотфорд (4-1).

Тој денеска за последен пат замина од тренинг центарот на Јунајтед, а неговото заминување беше и повеќе од емотивно.

„Беше чест да се работи во Манчестер јунајтед“, им порача на фановите.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by World Athletics (@worldathletics)

Се вчитува...