Солскјер за првпат се огласи по отказот од Јунајтед – „Ќе заминам на предната врата, бидејќи…“

Главна вест во фудбалска Европа денеска е отказаот на Оле Гунар Солкјер на кормилот на Манчестер јунајтед. Тој по скоро четири години го напушти тимот од „Олд трафорд“ по катастрофалниот старт на сезоната кој го имаше.

Норвешкиот стратег се огласи првпат по заминувањето од клубот, велејќи дека ќе излезе на предна врата бидејќи знае дека се што имал дал.

„Ќе заминам на предната врата, бидејќи мислам дека сите знаат дека дадов се за овој клуб. Овој клуб ми значи се и заедно бевме добар пар. За жал не можев да ги постигнам резултатите што ни беа потребни – време е да се повлечам“, изјави Солкскјер. 

 

 

Се вчитува...