Солзите болат – плаче Модриќ, плаче Колинда, плачат сите Хрвати (ФОТО)

Неутешни беа хрватските репрезентативци по поразот од Франција во финалето на Мундијалот 2018 во Русија.

Меѓу нив и најдобриот фудбалер на шампионатот, Лука Модриќ кој не можеше да ги сокрие солзите и по пристигнувањето во свечената ложа каде го доби сребрениот медал…

Утеха доби од претседателот на Франција, Емануел Макрон, но и од својата претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ која исто така не можеше да ги сокрие солзите кога го здогледа тажниот хрватски капитен…

 

Се вчитува...