Состави ЛШ: Јуве напаѓа со Игуаин, Дибала и Манџукиќ, Севилја со Јоветиќ и Витоло

Јувентус со офанзивна формација ќе истрча на „Драгао“ против Порто на првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите. Гонзало Игуаин ќе биде најистурен во навакниот ред, но веднаш зад него се и Манџукиќ и Дибала. Офанзивен е и Порто, со Соареш, Андре Силва и брзиот Брахими на крилната позиција. Секако, легендарните голмани Икер Касилјас и Џанлуиџи Буфон се на своите позиции меѓу диреците.

Севилја на домашен терен ќе го пречека Лестер, а домашниот тим ќе напаѓа со Јоветиќ, Кореа и Витоло. Лестер своите адути ги има во Варди и во Махрез, кои оваа сезона се далеку од формата што ја имаа минатата година, кога ја освоија и титулата во Англија.

ПОРТО – ЈУВЕНТУС

ПОРТО: Касилјас, Макси Переира, Фелипе, Маркано, Телјес, М. Переира, Невеш, Херера, Брахими, Соареш, Андре Силва.

ЈУВЕНТУС: Буфон, Лихтштајнер, Барѕалји, Кјелини, Алекс Сандро, Кедира, Квадрадо, Пјаниќ, Манџукиќ, Дивала, Игуаин.

СЕВИЛЈА – ЛЕСТЕР

СЕВИЛЈА: Рико, Рами, Ленглет, Ескудеро, Маријано, Н’Зонзи, Насри, Сарабија, Витоло, Кореа, Јоветиќ.

ЛЕСТЕР: Шмајхел, Симпсон, Морган, Хут, Фукс, Ндиди, Дринквотер, Олбрајтон, Муса, Махрез, Варди.

Се вчитува...