СПЕКТАКУЛАРНО: Невидено на овие простори – „Лозари“ го запалија Кавадарци (ВИДЕО)

Спектаклуарна прослава на својот 30-ти роденден на навивачката група „Лозари“.

Навивачите на Тиквеш пред само неколку денови го славеа пласманот на својот во Првата македонска фудбалска лига, а вечерва точно во 22:22 часот на досега невиден начин на овие простори го прославија својот роденден.

„Лозари“ буквално го запалија Кавадарви а благодарение на телевизијата „РТК“ сето тоа пренесувано и во живо за целокупната македонска јавност…

Се вчитува...