Специфичен стил во скок во височина, таман за последно место (ВИДЕО)

Повеќе од интересна снимка доаѓа од дисциплината скок во височина за атлетичарки од Светското атлетско првенство за спортисти до 20 години кое во моментов се одржува во Кенија.

Зеди Чонгво и нејзината техника во скок е многу поразлична во однос на противничките. Па, согласно стилот, на крајот и последното место во натпреварувањето.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by World Athletics (@worldathletics)

Се вчитува...