Срамни сцени во Франција: Тенисери се тепаа на мрежа по крај на мечот (ВИДЕО)

Срамни сцени на тенискиот турнир во француски Орлеан, каде дојде до физичка пресметка меѓу домашниот тенисер Корентан Муте и Бугаринот Адријан Андреев.

Андреев го доби мечот со пресврт од 2-1 во сетови по цели три часа игра. Но, нетрпеливоста меѓу двајцата тенисери кулминираше со ретко видена сцена по поздравувањето на мрежата.

Судијата на стол мораше да реагира за да спречи поголем инцидент…

Се вчитува...