Стерлинг доволен за триумф на Сити против Арсенал… (ВИДЕО)

Рахим Стерлинг е херојот во победата на Манчестер сити во четвртиот натпревар од новата сезона во Премиерлигата. „Граѓаните“ триумфираа во дербито со Арсенал минимално со 1-0, но сосема доволно за три бода.

Стерлинг погоди за Сити уште во 23. минута од средбата, што се покажа сосема доволно за триумф на крајот.

Манчестер сити по четири одиграни натпревари е со 7 бода, додека „топчиите“ останаа на претходните девет бода од пет натпревари.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...