Стоп за сексот на Мундијалот во Катар: Затворски казни и до 7 години!

Катар е позната како доста конзервативна земја во која на сила се донесе строги закони за дел од работите со кои можат да се соочат навивачите.

„Дејли Стар“ предупредува дека секс надвор од брак носи затворска казна и до седум години!

„Сексот не е дозволен, освен ако не сте во брак еден со друг. Дефинитивно нема да има вонбрачни љубовни авантури за една ноќ на овој Мундијал. Фановите мора да бидат добро информирани за ова. Мораат да бидат пристојни, ако не сакаат да завршат во затвор“, изјавил неименуван извор од полицијата.

Според истиот извор, нема да има ни забави со алкохол, затоа што користењето алкохолни пијалоци исто така е строго забрането.

„Културата на алкохол при славењето по мечевите е строго забранета. Последиците би биле тешки“, вели изворот.

 

 

 

Се вчитува...