Страшни сцени од Англија – Тешка повреда на големата надеж на Ливерпул! (ВИДЕО)

Ливерпул води со 0-2 на гостувањето кај Лидс и најверојатно ќе дојде до нови сигурни три бода во Премиер-лигата. Сепак, страшни сцени ни доаѓаат од овој натпревар откако фудбалерот на Лидс Струјки остро стартуваше над младиот фудбалер на Ливерпул Харви Елиот.

Тој веднаш вресна во болка, а неговите соиграчи побараа веднаш да дојде медицинска помош. Долго време му се укажуваше помош на младиот фудбалер кој за жал ќе мора да ја пропушти можеби и цела сезона.

Се вчитува...