Струга го промовираше Валентин Кочоски (ФОТО)

Струга ТЛ и официјално го промовираше Валентин Кочоски како свое ново засилување за настапите во Конференциската лига ова лето.

Кочоски кој треба да биде сериозно засилување во средниот ред, се враќа во поранешниот свој клуб по настапите во дресот на Пелистер.

Претходно во својата кариера има настапи и за Беласица, Шкупи, Академија Пандев и Хоризонт Турново.

Се вчитува...