Струга ТЛ до бод со Шкупи за останување во трката за Европа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Струга Трим и Лум останува во играта за излез во Европа откако денеска во 30. коло во Првата македонска фудбалска лига ремизираше на домашен терен без голови против второпласираниот Шкупи. И покрај победата на Македонија ЃП над Пелистер, струшкиот тим на три кола до крајот се уште има шанси за излез во Европа што ќе биде историски резултат за овој релативно нов клуб во мак-фудбалот.

 

 

 

Се вчитува...