Струга ТЛ по скалпот на шампионот тргнува во напад на Ѓорче Петров, а „лавовите“ најавуваат триумф

Македонија Ѓорче Петров и Струга Трим Лум го отвораат 17.коло во Првата фудбалска лига. Гостите мотивирани по триумфот над актуелниот првак Шкендија посакуваат да ја продолжат позитивната низа и во Ѓорче Петров, но и „лавовите“ дека ќе атакуваат на трите бода.

„Само победа на денешниот натпревар е позитивен резултат за Македонија ЃП и сигурен сум дека ова ќе биде победнички ден за нас“, најави напаѓачот Ален Јашароски кој игра во одлична форма во последниот период.

И двата тима по 16 одиграни кола освоија по 22 бода.

Останатите натпревари од ова коло се закажани за утре, а се среќаваат: Академија Пандев – Вардар, Шкендија – Шкупи, Работнички – Силекс, Борец – Ренова.

Се вчитува...