Струга ТЛ се врати на победите… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По четири едноподруго натпревари без триумф, со два порази и две ремија, фудбалерите на Струга Трим Лум повторно се вратија на победите во домашниот шампионат.

Повеќе од заслужено, избраниците на Срѓан Захариевски триумфираа со 3-1 против Беласица во натпревар кој беше решен уште во првото полувреме со двата погодоци на Александар Ристевски и Клисман Цаке.

 

Се вчитува...