Стружани тврдат дека се „ограбени“ од судиите на мечот со Вардар… (ВИДЕО)

Од Струга ТЛ не се задоволни од делењето на судиската правда на натпреварот против Вардар, притоа најавувајќи и жалба до Фудбалската федерација на Македонија.

Од редовите на новиот прволигаш по дуелот нагласуваат дека првите два погодоци на Вардар се апсолутно нерегуларни, првиот поради офсајд позиција пред погодокот на Реис Жуниор…

А, при вториот и поради претходен прекршок над Бурхан Мустафов…

Се вчитува...