Светот одамна не видел ваква мајсторија – Петата на Суарез за историја (ВИДЕО)

Барселона води со убедливи 4-1 против Мајорка по првото полувреме во 16. коло од Ла Лига.

Гризман ја отвори серијата на Каталонците, потоа два гола постигна Лионел Меси, но на крај следеше ремек-делото на Луис Суарез какво фудбалскиот свет одамна не видел. Суарез реализираше вистинска мајсторија со пета која вреди да се погледне…

Се вчитува...