Тандемот „Б&Б“ за славје на вардарци (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар ја доби пресметката со Работнички и се искачи на врвот на табелата во Првата лига. Тандемот „Б&Б“ ги клекна на колена „романтичарите“. Тигран Барсегјан во 29.минута го постигна првиот погодок, а во вториот дел се надоврза и Владица Брдаровски.

Составот на Ѓоре Јовановски немаше одговор за добро поставената тактика на помладиот стратег Александар Васоски. „Црвено-црните“ се на врвот, најмалку до утре…

 

 

Се вчитува...