„Танц“ на Бернардо Силва – „измеша“ пет противнички фудбалери па перфектно додаде до Фоден (ВИДЕО)

Седмото коло во Премиерлигата ќе биде одбележано со дерби дуелот помеѓу Ливерпул и Манчестер Сити, а првата голема прилика на натпреварот му припадна на Фил Фоден кој не успеа да го напради фантастичниот потег на Бернардо Силва.

Имено, португалскиот репрезентативец во 20. минута од натпреварот „танцуваше“ на теренот и помеша пет противнички играчи, го седна и Ван Дајк на тревата, одлично додаде до Фоден, а репрезентативецот на Англија не успеа да го совлада голамот Алисон.

 

Се вчитува...