Таткото на менаџерот на Астон Вила нова жртва на Covid-19

Таткото на менаџерот на Астон Вила, Ден Смит, Рон, почина како последица од коронавирусот, потврдија од клубот. Рон кој е голем навивач на клубот, ја загубил битката со смртоносниот вирус која ја водел во последните четири седмици.

„Семејството Астон Вила е тажно што соопштува дека Рон Смит, таткото на нашиот тренер Дин, почина во 79 година од животот“, стои во соопштението од клубот. 

Рон бил долгогодишен управник на стадионот на клубот „Вила Парк“, а очигледно љубовта према тимот ја пренел и на своите деца.

Се вчитува...