Тажни сцени во Лондон: Арсенал го „наполни“ Вест Хем, навивачите си заминуваат дома

Арсенал има предност од 0-4 на полувремето против Вест Хем на „Олимпискиот стадион“ во Лондон. Тоа придонесе навивачите да си одат од стадионот и да се упатат кон своите домови уште на полувремето.

Само чудо го спасува Вест Хем од убедлив пораз на домашен терен, а фановите разочарани веќе ги испразнија трибините.

Вест Хем прими четири гола за само 13 минути. Најпрво Салиба во 32. минута донесе предност, па Сака во 41. минута зголеми на 0-2. Габриел донесе 0-3, а во судиското надополнување погоди и Тросар за 0-4 на полувреме.

За разлика од навивачите на Вест Хем, фановите на Арсенал се во еуфорија по оваа убедлива партија на нивните играчи.

Се вчитува...