Тен Хаг потврди лоши вести за Манчестер Јунајтед

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, потврди дека тимот ќе остане без услугите на Касемиро и Лисандро Мартинез до крајот на годината.

Ова се големи проблеми за „Црвените ѓаволи“ кои и онака се соочуваат со лоши резултати оваа сезона, а Тен Хаг е под жесток притисок и му се заканува отказ.

„Не очекувам дека Касемиро и Мартинез да се вратат пред Божиќ“, изјави Тен Хаг.

Се вчитува...