Тен Хаг пристигна на „Селхраст“ да го бодри Манчестер Јунајтед за место во Лига Европа (ВИДЕО)

Ерик тен Хаг, новиот тренер на Манчстер Јунајтед денеска е на „Селхраст Парк“ во Лондон каде го следи последниот натпревар на „црвените ѓаволи“ во сезоната во кој гостуваат во Лондон кај Кристал Палас.

Натпреварот од последното коло во Премиерлига воедно одлучува дали манчестерскиот клуб следната сезона ќе настапува во Лига Европа или Конференциската лига. Се е рацете на „црвените ѓаволи“ бидејќи со победа ќе го задржат шестото место на табелата пред Вест Хем Јунајтед.

Се вчитува...