Тен Хаг: Уште еден чекор напред за нас, за Санчо не сакам да коментирам

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен Хаг истакна задоволство од победата на неговиот тим во „Карабао Купот“ против Кристал Палас. „Црвените ѓаволи“ го добија натпреварот со 3-0 и се пласираа во 1/8 финалето во ова натпреварување.

Тен Хаг истакна дека ако екипата против Барнли направила чекор напред, сега ова е уште еден поголем чекор напред за тимот.

„Одигравме добро, доминиравме. Тоа е она за кое се стремиме. Кога не победувате, доаѓа разочарувањето. Но, ние сме силни и не го загубивме единството по лошите резултати“, изјави Тен Хаг.

Запрашан кога може да се очекува Санчо да се врати во екипата, тој одговори:

„Немам коментар за играчи кои не се со првиот тим. Навистина немам што да кажам“, изјави Тен Хаг.

Се вчитува...