Тиквеш ги промовираше младинските репрезентативци Трајковски и Наумчески

Тиквеш промовираше две квалитетни засилување за пролетниот дел од сезоната во Втората лига – Исток. Кавадарчани се засилија со младинските репрезентативци Лука Трајковски и Стефан Наумчески.

Трајкоски доаѓа од екипата на Македонија ЃП, а претходно играл за Победа Прилеп, додека Наумчески е досегашен член на Вардар, и игра на позицијата дефанзивен играч за врска.

Се вчитува...