Тиквеш загуби од Ал Батаех (1-2)

Во меѓународен пријателски натпревар одигран во Кавадарци, Тиквеш загуби со 1-2 од екипата на Ал Батаех од ОАЕ.

Стрелец на голот за Тиквеш беше Ѓорѓиев, а Алекс и Јала за гостите од Обединетите арапски Емирати.

Шефот на стручниот штаб, Љупчо Димитковски им даде шанса на поголем дел од своите играчи, одлучувајќи се за настап со комбиниран состав.

Се вчитува...