Топ 30 одбрани во ЛШ: На врвот Омејер, а зад него Штербик, Ландин, Гонзало…

За крај на 2017 година, ЕХФ ги избра и 30-те најдобри голмански интервенции во Лигата на шампионите во изминатите 12 месеци. На врвот се најде францускиот голман Тиери Омејер, а на оваа топ-листа се и Арпад Штербик, Гонзало Перез де Варгас, потоа Ландин, Ивиќ, Шмал…

Погледнете ги овие голмански бравури во елитното ракометно клупско натпреварување.

Се вчитува...