Топ 5 потези од Ф4 турнирот во Евролигата (ВИДЕО)

ЦСКА Москва е новиот кошаркарски европски владетел откако триумфираше на фајнал-фор турнирот кој се играше во Шпанска Виторија. Евролигата ги одбра најдобрите пет потези на завршниот турнир во кој доминираа кошаркарите на ЦСКА Москва. Покрај Кајл Хајнс и Кори Хигинс место во топ 5 имаше и за центрите на Реал Мадрид, Валтер Таварес и Џефри Тејлор и за Брејт Данстон од Анадолу Ефес.

Во продолжение погледнете ги најдобрите потези од завршниот турнир во Евролигата.

 

Се вчитува...