Тотенхем им се приклучи на „топ шест“ екипите

Тотенхем славеше со 2-0 на домашен терен против Брентфорд во 14. коло од Премиерлигата. Домаќините до победата стигнаа со автоголот на Канос во 12. минута и голот на Сон Хеунг-Мин во 65. минута.

Ова е седмата победа за Тотенхем во сезоната со која се искачи на шестото место на табелата со 22 освоени бода и натпревар помалку во однос четврттопласираните Вест Хем и Арсенал.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...