Тотенхем по пресврт до триумф над Лидс (ВИДЕО)

Тотенхем стигна до победа над Лидс од 2-1 во 12. коло од англиската Премиер-лига. Гостите дојдоа до водство со голот на Даниел Џејмс во 44. минута, резултат со кој се замина на полувреме.

Во вториот дел фудбалерите на Антонио Конте заиграа далеку подобро и на крајот со головите на Хојбјер во 58. и Регуљон во 69. минута стигнаа до нов триумф.

 

 

 

 

Се вчитува...