Тргнат постерот од Кристијано Роналдо на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Сите се во очекување на првиот дел од интервјуто на Кристијано Роналдо кое го даде на англискиот новинар Пирс Моргна, а премиерната епизода ќе биде вечерва во 20 часот по англиско време.

Веќе е сигурно дека Португалецот по Мундијалот во Катар нема да се врати во Манчестер јунајтед, а во меѓувреме тргнат е постерот од Роналдо на „Олд Трафорд“. Во Манчестер веќе се подготвени за збогување со еден од најдобрите фудбалери на денешницата.

 

 

Се вчитува...