Цепелинот на битолските „фармацевти“, меѓу најубавите голови во ЕХФ-купот

Ракометарите на Работник со пораз во Унгарија го завршија настапот во ЕХФ-купот, но за утеха барем го имаа најубавиот гол на дуелот од последното коло со Татабања.

Извонредниот цепелин од сопствената половина што Ѓукиќ го претвори во гол воедно е избран и за еден од најубавите погодоци во последното коло од групната фаза во ЕХФ-купот.

Се вчитува...