Цепелинот на Криштопанс во Топ 5 голови во ЛШ

Вардар одигра беспрекорно во нападот на гостувањето во Германија, а најубавиот погодок, оној на Криштопанс по додавањето за „цепелин“ од Карачиќ, воедно беше избран и во топ-листата од пет најубави погодоци во ова 11. коло од Лигата на шампионите.

Голот на Криштопанс се најде на четвртото место, а петте најубави погодоци од минатата рунда во ЛШ можете да ги погледнете на ОВОЈ ЛИНК.

Дејан Милосављев овојпат не се најде на топ-листата од најдобри голмански интервенции, предводена од Иван Пешиќ од Брест Мешков. Петте најдобри одбрани од 11. коло во ЛШ можете да ги погледнете ОВДЕ.

Се вчитува...