Цепелинот на Вања Илиќ меѓу најубавите голови на колото во ЛШ… (видео)

Металург загуби од Монпеље во 7. коло од Лигата на шампионите, но ако нешто има за утеха од тој натпревар без сомнение е прекрасниот погодок на Вања Илиќ.

Цепелинот на Илиќ, не го превиде и ЕХФ, кој го смести меѓу петте најубави погодоци на колото…

Изборот на ТОП 5 голови на колото според ЕХФ може да го погледнете на слендиот ЛИНК.

Се вчитува...