„Црвените ѓаволи“ се засилуваат со Сами Кедира

Манчестер јунајтед е пред договор за ангажман на фудбалерот на Јувентус, Сами Кедира, пренесуваат англиските медиуми.

„Црвените ѓаволи“ се во потрага по засилување за средниот ред, а изборот паднал на германскиот репрезентативец Кедира.

Јунајтед, би можел да го донесе бесплатно во своите редови, затоа што е веќе отпишан од Јувентус не наметнувајќи се во плановите на тимот за следната сезона. А, Манчестер јунајтед бара замена за Немања Матиќ.

Се вчитува...