У-15: Две контролни средби со Полска во Скопје

Македонската репрезентација до 15 години утре и во четврток на тренинг центарот „Пeтар Милошевски“ ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Полска.

Селекторот на нашата репрезентација, Добринко Илиевски ќе смета на Дашмир Елези и Георг Стојановски само за вториот натпревар. Утрешниот натпревар започнува во 15:30 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“, додека дуелот в четврток е закажан за 11 часот.

СПИСОК НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ДО 15 ГОДИНИ ЗА КОНТРОЛИТЕ СО ПОЛСКА:

Стефан Тасев (ФФМ Акедонија), Васе Василев (ФФМ Академија), Игор Јаневски (Вардар), Никола Павлески (Вардар), Максим Милошевски (Вардар), Бленд Зекири (ФФМ Академија), Енис Буши (ФФМ Академија), Марко Ристов (ФФМ Академија), Мирче Стоилов (ФФМ Академија), Матеј Ангелов (ФФМ Академија), Донарт Ибраими (Работнички), Мите Митев (академија Пандев), Матеј Дордиев (ФФМ Академија), Хамза Меметриза (ФФМ Академија), Бесарт Гучуфи (Вардар), Дашмир Елези (Шкендија), Георг Стојановски (Вардар), Михаил Талевски (ФФМ Академија), Алмир Ода (Рапид Виена, Австрија), Марко Треневски (ФФМ Академија), Виктор Боневски (ФФМ Академија).

Се вчитува...