У-16: Победа и реми против Азербејџан

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 16 години запиша победа и реми на пријателскиот двомеч против соодветната селекција на Азербејџан.

Македонија најпрво триумфираше со 3-1 благодарение на головите на Гуџуфи, во два наврати, и Буку, а денеска ремизираше (2-2). Стрелци на головите за македонската селекција беа Елези и Талески.

Се вчитува...