У-21: Франција ги декласираше Украинците – спектакуларен гол на Диоп (ВИДЕО)

Младата репрезентација на Франција ја декласираше Украина победувајќи со убедливи 5-0 во третиот натпревар од Групата Х во квалификациите за ЕП 2023, во која е и Македонија.

Калимуендо во 40. минута донесе предност за Французите…

 

Во 43. минута Диоп постигна вистински спектакуларен гол со шут од повеќе од 25 метри…

Во вториот дел, Адли во 54. минута донесе 3-0, а Черки со два гола, во 68. и во 80. минута, заокружи на 5-0.

Се вчитува...