У17: Пресврт на Романија за триумф над Македонија

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години со пораз од 2-1 го заврши пријателскиот натпревар против Романија.

Откако пред четири дена „црвено-жолтите“ славеа со 1-0 против истиот противник во фудбалскиот центар Буфта во Романија, овој пат претрпеа пораз.

Македонија имаше предност од 1-0 во првото полувреме, а Романците успеаја да стигнат до целосен пресврт во вториот дел од мечот.

Се вчитува...