Урнебесно: Се што може Дончиќ, може и Марјановиќ… или не баш… (видео)

На тренинзите на Далас маверикс никогаш не е досадно, кога во тимот го имаат Бобан Марјановиќ. Словенецот Лука Дончиќ му е инспирација на српскиот центар, па кога помладиот соиграч погодува од каде стигне и на тренинзи и на натпревари, истото се обиде да го стори и поранешниот член на Црвена Звезда.

Марјановиќ се обиде да погоди седејќи од клупата крај аут-линијата, но не само што не погоди, туку… најдобро погледнете самите што се случи…

Се вчитува...