Уживање за паметење: Јане Велковски во магијата на ЛШ (ФОТО+ВИДЕО)

Малиот херој Јане Велковски, момчето што боледува од спинална мускулна атрофија, е специјален гостин на Манчестер јунајтед во пресрет на вечерашниот натпревар од Лигата на шампионите против Севилја на „Олд трафорд“.

 

Откако синоќа имаше средба со поголемиот дел од ѕвездите на клубот во хотелот „Лоури“, кој е база на „црвените ѓаволи“, Јане денеска ужива во прошетката низ градот, како и обиколката на стадионот, во пресрет на големиот натпревар од ЛШ.

 

 

Се вчитува...