Валенсија победнички од Виго, Селта остана „дарежлив“ домаќин (ВИДЕО)

Валенсија дојде до вториот триумф на гостински терен сезонава, или втор на последните 11 натпревари во Ла Лига. Селта Виго се покажа одново како „дарежлив“ домаќин, распродава бодови на домашен терен, односно има само една победа на свој терен и во таа статистика е на претпоследното место.

А, се добро почна за Селта и во 11. минута Аспас донесе водство. Дуро во 19. минута успеа да израмни, за Макси Гомез во 53. минута направи целосен пресврт.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...