Ван Дајк пронајде нов начин како да ги сопре противничките фудбалери (ВИДЕО)

Најдобриот дефанзивец во светот, Вирџил ван Дајк користи интересни методи како би ги сопрел противничките фудбалери. Покрај тоа што е неверојатен во чувањето на противничките напаѓачи, тој користи уште еден интересен метод во одбраната над противникот. Ако напаѓачот е во предност пред него, Ван Дајк пробува да го исплаши со силен врисок.

Италијанскиот напаѓач Моисе Кеан одеше кон голот на „црвените“, а Ван Дајк испушти силен врисок позади него и успеа да го деконцентрира младиот италијански фудбалер.

 

 

Се вчитува...