Ван де Бек веднаш ги воодушеви навивачите на „ѓаволите“ – „Хари излезе од затвор?“

Новот засилување на Манчестер Јунајтед, Дони ван де Бек на најдобар можен начин се претстави на навивачите на социјалните мрежи. Под една од објавите на „твитер“ соиграчите му посакаа добредојде, а кога порака му напиша Хари Мегваер, Холанѓанецот му одговори со прашањето „Дали излезе од затвор?“.

 

Се вчитува...